Aktuality


Úvod » Tiskové centrum » Aktuality


Chcete přijímat aktuality z teplozlin.cz na Váš e-mail?

E-mail: 
 
Kontrolní kód:

code

 

 

 

 

01.03.2023 - Doúčtování cen Tepla Zlín pro zákazníky bude pouze 2 procenta

 

Výsledné ceny tepla pro zákazníky společnosti Teplo Zlín budou navýšeny pouze o 2 procenta. To odpovídá nárůstu ceny ze strany hlavního výrobce, kterým je Teplárna Zlín. Městská společnost Teplo Zlín udržela tuto nízkou míru navýšení, která v průměru činí zhruba 400 korun na domácnost a rok, i přes skutečnost, že dodávky tepla odběratelům se oproti předchozímu roku propadly o více než desetinu.

 

 
 
 

02.01.2023 - Unikátní projekt fotovoltaiky na zelené střeše se Teplu Zlín osvědčil

Zkušební provoz nové fotovoltaické elektrárny, která je umístěna na zelené střeše moderně zrekonstruované výměníkové stanice VS5 na Budovatelské ulici na sídlišti Jižní Svahy, byl úspěšně ukončen před koncem roku. 

 
 
 

15.12.2022 - Předběžné ceny tepla pro rok 2023

Vážení odběratelé,

jak jsme avizovali již dříve, zlínským domácnostem napojeným na centrální zásobování teplem, nehrozí v roce 2023 razantní zvyšování cen tepla a teplé vody, jakého jsme svědky u tepelných zdrojů, které využívají jako primární palivo např. zemní plyn. Ve Zlíně je tepelná energie, sloužící k vytápění i ohřevu teplé vody, vyráběna spalováním domácího uhlí z lomů ze severu Čech a biomasy, v účinných zařízeních kombinovaně vyrábějících i elektrickou energii.

 
 
 

02.12.2022 - Teplo Zlín radí: jak na úsporu tepla v domácnostech (část 4.)

Nadprůměrně teplé počasí bylo v uplynulých týdnech, po zahájení topné sezóny, k peněženkám domácností poměrně milosrdné. To se však s příchodem zimních měsíců a s očekávaným výrazným poklesem venkovních teplot změní, v poslední části naší minisérie článků tak přinášíme několik tipů a rad, jak při vytápění ušetřit.

 
 
 

29.11.2022 - Teplo Zlín radí: jak na úsporu tepla v domácnostech (část 3.)

Vzhledem k dynamickému vývoji legislativy, ovlivňující výši nákladů domácností za energie, Teplo Zlín využívá tohoto prostoru k informování o aktuální situaci.

 
 
 

19.09.2022 - Topná sezóna zahájena

Dnešním dnem byla zahájena topná sezona. Režim vytápění v následujících dnech bude probíhat podle aktuálních teplotních a klimatických podmínek (přerušování vytápění). Pokud si vlastníci objektů nebo smluvně pověření zástupci budou přát přerušit vytápění nebo si sami určit dobu vytápění, mohou se obrátit na dispečink Tepla Zlín, a.s., nejlépe písemnou formou (e-mail) nebo i telefonicky s tím, že požadavek bude následně písemně doložen.

 
 

19.09.2022 - Teplo Zlín radí: jak na úsporu tepla v domácnostech (část 2.)

Začíná topná sezóna. Centrální vytápění bude v souladu s platnou vyhláškou spuštěno poté, kdy průměrná denní teplota ve dvou dnech po sobě poklesne pod 13‘C. Na co tedy by měli odběratelé dbát, aby neplatili zbytečně mnoho?

 
 
 

31.08.2022 - Teplo Zlín radí: jak na úsporu tepla v domácnostech (část 1.)

 

Problematika výdajů za energie je ze známých důvodů v popředí zájmu každého z nás.  Proto Teplo Zlín připravilo sérii článků s praktickými radami určenými našim odběratelům tepla pro nadcházející topnou sezonu s cílem pomoci s úsporami.

 

 
 
 

30.05.2022 - Teplo z Tepla Zlín je pro zlínské domácnosti jistotou

Výhradně z domácích surovin, kterými jsou severočeské uhlí a biomasa, je vyráběno teplo do systému centrálního zásobování teplem ve Zlíně. V současné turbulentní době, poznamenané také válečným konfliktem na Ukrajině, je tak obrovskou jistotou z hlediska zajištění spolehlivých dodávek i předvídatelnosti nákladů domácností i firem. Nehrozí žádné cenové šoky, jakých jsme v poslední době svědky u zemního plynu a elektrické energie. Nebojíme se říci, že centrální zásobování teplem ve Zlíně je pro jeho obyvatele i podnikatele skutečnou výhrou v podobě stabilního a spolehlivého zdroje jedné ze životně důležitých služeb.

 
 
 

01.04.2022 - Teplo Zlín poskytlo nevyužívané prostory válečným uprchlíkům

Ubytování pro pět lidí v dočasně nevyužívaných a upravených kancelářských prostorách připravila pro uprchlíky zasaženými válečným konfliktem na Ukrajině společnost Teplo Zlín. Stalo se tak na základě iniciativy vlastních zaměstnanců a prakticky s nulovými náklady.

Díky materiální a finanční sbírce mezi zaměstnanci byly tyto prostory vybaveny a zařízeny. V současné době máme ubytovány dvě osoby, pro další tři jsou místa k dispozici, a to včetně sociálního zázemí. Snažíme se pomoci také se začleněním těchto lidí do běžného života. Pomáháme s vyřízením různých formalit, s hledáním vhodného zaměstnání, popř. se snažíme v rámci možností i o uplatnění přímo v naší společnosti.

 
 
Následující
 

O společnosti

Základní informace

Orgány společnosti

Ocenění, certifikáty

Tepelné hospodářství

Ceny tepelné energie

Výhody CZT

Důvody, proč chtít teplo od nás

Dokumenty ke stažení

Časté dotazy

Tipy pro úsporu energie

Legislativa

Slovníček pojmů

Mapa rozvodů tepla

Kontakty

Kontakty

Podatelna

Kde nás najdete

Napište nám

Nabídka volných pracovních míst

Ostatní služby

Pronájem nebytových prostor

Vodo-topo

Elektro

Měření a regulace tepla

Měření termokamerou

Ceny služeb

Tiskové centrum

Aktuality

Archiv aktualit

Dotační program OPPIK

Výroční zprávy

Užitečné odkazy

Sdílené dokumenty

Inzerce

Fotovoltaika a obnovitelné zdroje

Úvod

Užitečné odkazy

 

© 2016 Teplo Zlín, a.s.