Aktuality


Úvod » Tiskové centrum » Aktuality


Chcete přijímat aktuality z teplozlin.cz na Váš e-mail?

E-mail: 
 
Kontrolní kód:

code

 

 

 

 

13.12.2019 - Ceny pro rok 2020

I přes současnou  velmi nepříznivou situaci na energetickém trhu spojenou s růstem cen energií a emisních povolenek, které se promítly do nárůstu ceny dodavatele tepla a nárůstu nákladů spojených s nákupem energií, zvyšuje Teplo Zlín předběžnou cenu tepla pro rok 2020 minimálním způsobem.

 
 
 

10.10.2019 - Solární elektrárna společnosti Teplo Zlín pokrývá třetinu spotřeby

Před deseti lety, na podzim roku 2009, překryly střechu správní budovy Teplo Zlín fotovoltaické panely. Dosud vyprodukovaly 150 MWh, což v přepočtu znamená pokrytí všech provozů v sídle společnosti z jedné třetiny. Během fungování se navíc nevyskytly s technologií žádné problémy. Městská společnost Teplo Zlín proto do své rozvojové koncepce zapracovala další využití obnovitelných zdrojů.

 
 
 

02.09.2019 - Klíčové investice ukončeny, provoz bude efektivnější

Instalace nových objektových předávacích stanic spolu s rekonstrukcí rozvodů v lokalitě Obeciny a modernizovaný systém řízení centrálního zásobování teplem. To jsou dvě zásadní investice, které byly završeny v druhé polovině letošního roku. 

 
 
 

04.08.2019 - Přechod na tepelné čerpadlo nebo plyn? Je nutné počítat hodně pečlivě

 

Komfort, pohodlí, spolehlivost. To jsou základní atributy charakterizující centrální zásobování teplem. Ve Zlíně této možnosti využívá přibližně polovina všech domácností. Skupina zákazníků městské společnosti Teplo Zlín se tak logicky rozrůstá – developeři, stavějící nové bytové domy, sázejí právě na připojení k tepelným rozvodům. Třeba proto, že nezatěžuje uživatele servisními povinnostmi. Přesto pracovníci společnosti Teplo Zlín každoročně řeší několik případů, kdy v domech uvažují o náhradě jiným zdrojem tepla.

 

 
 
 

21.06.2019 - Developeři mají zájem o centrální zásobování teplem

Bytový dům Zálešná, Villa Lešetín, Bytový dům Čepkovská, Riverfront Gardens. Tyto pro Zlín významné developerské projekty mají několik společných věcí. V první řadě jméno investora, následuje důraz na komfort a kvalitu a atraktivitu lokality. A pak ještě něco – všechny tyto domy budou napojeny na centrální zásobování teplem prostřednictvím společnosti Teplo Zlín, a.s. Důvody, proč padla volba na tento typ zásobování teplem a teplou vodou, jsou podle developera pohodlí a spolehlivost.

 
 
 

24.05.2019 - Práce v lokalitě Obeciny spějí do finále, téměř všechny stromy zůstanou zachovány

Modernizací venkovních páteřních rozvodů právě vrcholí rozsáhla investice městské společnosti Teplo Zlín v lokalitě Obeciny. V minulém roce došlo k nahrazení starého čtyřtrubního systému efektivnějším dvoutrubním a v 64 bytových domech byly instalovány nové předávací stanice. Jejich obyvatelé tak mohou efektivněji hospodařit s dodávkami tepla. Nynější práce na páteřních rozvodech mají zajistit, aby spolehlivost centrálního zásobování teplem byla i nadále stoprocentní. Práce ale komplikuje v minulosti živelně vysazovaná zeleň, která na některých místech způsobila havarijní stav rozvodů.

 
 
 

20.05.2019 - Topná sezona? Žádné výpadky a méně smogu ve městě

Pokud průměrná denní teplota nesestoupí pod 13 stupňů dva dny po sobě a v těch následujících se neočekává ochlazení. Takové jsou legislativní podmínky pro ukončení topné sezony. V podmínkách Zlína k tomuto okamžiku dochází zpravidla v průběhu května. Přesto, že i v těchto dnech se akciová společnost Teplo Zlín stále stará o tepelnou pohodu svých zákazníků, už nyní lze končící sezonu hodnotit – spolehlivost na 100 procent. Odběratelé, tedy každá druhá zlínská domácnost, navíc za komfort zaplatí díky mírnější zimě méně než v minulém topném období.

 
 
 

14.05.2019 - Technologická odstávka horkovodního rozvodu společnosti Alpiq Generation (CZ) s.r.o.

Informace k technologické odstávce horkovodního rozvodu společnosti Alpiq Generation (CZ) s.r.o., která se uskuteční v termínu: 28.7.2019 od 18:00 hod. - 3.8.2019 do 6:00 hod.

 
 
 

29.03.2019 - Veletrh STAVEBNICTVÍ - THERM - DOMOV - ZAHRADA 2019

Ve dnech 21. - 23.3. jsme se zúčastnili jubilejního 30. ročníku veletrhu STAVEBNICTVÍ - THERM - DOMOV - ZAHRADA 2019, který se každoročně koná ve zlínské sportovní hale EURONICS.

Děkujeme všem, kteří navštívili náš stánek a budeme se těšit na další ročník veletrhu a setkání s Vámi.

 

 
 
 
Následující
 

O společnosti

Základní informace

Orgány společnosti

Ocenění, certifikáty

Tepelné hospodářství

Ceny tepelné energie

Výhody CZT

Důvody, proč chtít teplo od nás

Dokumenty ke stažení

Časté dotazy

Tipy pro úsporu energie

Legislativa

Slovníček pojmů

Mapa rozvodů tepla

Kontakty

Kontakty

Podatelna

Kde nás najdete

Napište nám

Nabídka volných pracovních míst

Ostatní služby

Pronájem nebytových prostor

Vodo-topo

Elektro

Měření a regulace tepla

Měření termokamerou

Ceny služeb

Tiskové centrum

Aktuality

Archiv aktualit

Dotační program OPPIK

Výroční zprávy

Užitečné odkazy

Sdílené dokumenty

 

© 2016 Teplo Zlín, a.s.