Aktuality


Úvod » Tiskové centrum » Aktuality » Letošní plánovanou odstávku teplé vody pro obyvatele Jižních Svahů provázela řada komplikací – tisková zpráva našeho dodavatele tepla, společnosti Teplárna Zlín s.r.o.


Chcete přijímat aktuality z teplozlin.cz na Váš e-mail?

E-mail: 
 
Kontrolní kód:

code

 

 

 

 

11.08.2021 - Letošní plánovanou odstávku teplé vody pro obyvatele Jižních Svahů provázela řada komplikací – tisková zpráva našeho dodavatele tepla, společnosti Teplárna Zlín s.r.o.

Zlínská teplárna, která vyrábí a dodává teplo pro systém centrálního zásobování, musí každý rok provést nutné opravy za účelem zajištění stabilních dodávek pro nadcházející zimní období. To s sebou nese i nezbytné odstavení technologie a přerušení dodávek pro obyvatele. Pracovníci teplárny se každoročně snaží toto období co nejvíce zkrátit, a proto v letošním roce byla odstávka dodávek tepla naplánována na dva dny. Týkala se obyvatel sídliště Jižní Svahy a jejím důvodem byla nutná oprava hlavního horkovodního přivaděče DN400, který teplem zásobuje tuto lokalitu.

V průběhu opravy se ale bohužel vyskytly významné komplikace, kvůli kterým se přerušení dodávek protáhlo oproti plánu. Konkrétně bylo nutné odstranit netěsnosti na horkovodu, které byly při opravě objeveny. Ty způsobovaly velké úniky vody a vznikly v důsledku silné koroze na potrubí, způsobené pronikáním spodní a dešťové vody do neprůchozí části tepelného kanálu přes narušenou hydroizolaci stropních panelů. Ihned po zjištění závady zahájili zaměstnanci teplárny práce na odstranění netěsností s cílem obnovit dodávky tepla pro sídliště v co nejkratší době, což se také povedlo v ranních hodinách v sobotu. Bohužel při opětovném napouštění horkovodu se ale objevila další netěsnost, která způsobila, že nemohla být obnovena dodávka tepla pro lokalitu Nad Stráněmi pro zhruba třicítku domů. Tato netěsnost byla provizorně opravena a horkovodní potrubí pro tuto část distribučních rozvodů bylo zprovozněno v sobotu před osmnáctou hodinou.

„Letní odstávka je nutná pro bezproblémové dodávky tepla v zimním období a v jejím průběhu je běžné, že se občas objeví komplikace. Těm bohužel nelze předejít, protože kontrolu horkovodního potrubí můžeme provádět pouze při jeho odstavení, tedy kompletním vypuštění horké vody ze systému. V některých místech je totiž umístěno až 3 metry pod zemí“, vysvětluje Viktor Kalina, předseda jednatelství zlínské teplárny. O termínu letní odstávky jsou odběratelé vždy dopředu informováni a naši pracovníci se snaží naplánovat ji tak, aby se obyvatel co nejméně dotkla – tedy na období prázdnin, kdy řada lidí tráví čas mimo své domovy.

„Letošní odstávka byla co do své délky i rozsahu výjimečná, protože během opravdu krátké doby se podařilo opravit důležitou technologii a obnovit dodávky domácnostem. A to i navzdory všem komplikacím, které v jejím průběhu nastaly“, připomíná Viktor Kalina.

Zlínská teplárna, která od roku 2019 patří do energetické skupiny Sev.en Energy Pavla Tykače, je se svými 150 zaměstnanci významným lokálním zaměstnavatelem. Její hlavní činností je kogenerační výroba elektrické energie a tepla, k čemuž využívá, jak uhlí, tak biomasu ve formě dřevní štěpky a skládkový bioplyn. Teplo, prostřednictvím centrálního zásobování městskou společností Teplo Zlín, dodává více než 18 tisícům domácností, komunálním objektům a firmám v bývalém areálu Baťových závodů.

 

O společnosti

Základní informace

Orgány společnosti

Ocenění, certifikáty

Tepelné hospodářství

Ceny tepelné energie

Výhody CZT

Důvody, proč chtít teplo od nás

Dokumenty ke stažení

Časté dotazy

Tipy pro úsporu energie

Legislativa

Slovníček pojmů

Mapa rozvodů tepla

Kontakty

Kontakty

Podatelna

Kde nás najdete

Napište nám

Nabídka volných pracovních míst

Ostatní služby

Pronájem nebytových prostor

Vodo-topo

Elektro

Měření a regulace tepla

Měření termokamerou

Ceny služeb

Tiskové centrum

Aktuality

Archiv aktualit

Dotační program OPPIK

Výroční zprávy

Užitečné odkazy

Sdílené dokumenty

Inzerce

Fotovoltaika a obnovitelné zdroje

Úvod

Užitečné odkazy

Řešení pro bytové domy

Články a komentáře

 

© 2016 Teplo Zlín, a.s.