Aktuality


Úvod » Tiskové centrum » Aktuality


Chcete přijímat aktuality z teplozlin.cz na Váš e-mail?

E-mail: 
 
Kontrolní kód:

code

 

 

 

 

17.10.2023 - Teplo Zlín zahájilo přerušované vytápění, řídí se teplotami

Později, než bylo v předchozích letech obvyklé, zahájila novou topnou sezonu společnost Teplo Zlín, stalo se tak v úterý 10. října. Pozdější zahájení dodávek tepla mělo důvod v nadprůměrně teplých dnech v září i na začátku října. Společnost má povinnost zahájit dodávky v okamžiku, kdy průměrná denní teplota klesne dva dny po sobě pod 13 °C a ani další den nelze očekávat její zvýšení. 
„Začátek topné sezony proběhl bez zásadních problémů, cely systém díky kvalitnímu servisu a přípravě ze strany našich pracovníků funguje spolehlivě. Teplo do domácností a firem nyní dodáváme v režimu přerušovaného vytápění. Řídíme se tak aktuálními klimatickými podmínkami, které určují potřebu vytápění. Jsme rádi, že jsme i letošní sezonu zahájili hladce, snažíme se o to, abychom byli i nadále spolehlivým, komfortním a cenově výhodným dodavatelem tepla,“ uvedl ředitel společnosti Pavel Mačák.

 
 
 

02.10.2023 - Teplo Zlín je aktivní v oblasti obnovitelných zdrojů energií

 

Teplo Zlín postupně rozšiřuje portfolio svých činností také v oblasti obnovitelných zdrojů energie, a to zejména v úzké součinnosti s městem Zlín. „Aktuálně projektově připravujeme instalace několika vlastních fotovoltaických elektráren o celkovém výkonu přes 300 kWp na střechách vybraných škol a dalších městských budov včetně městského divadla“, potvrdil ředitel Tepla Zlín Pavel Mačák.

 

 
 
 

04.09.2023 - Teplo Zlín se v létě intenzivně připravovalo na zimu, servisovalo a rekonstruovalo

 

Teplu Zlín se opět podařilo zajistit všechny servisní úkony naplánované na období letní odstávky systému centrálního zásobování teplem. Tyto úkony jsou jinak během běžného provozu neproveditelné.

„Provedení údržby a nezbytných oprav během letní odstávky je zcela zásadní pro zajištění spolehlivosti celého systému. Je potřeba ocenit mimořádné nasazení všech pracovníků, jak naší údržby tak i místních odborných firem, díky kterému se stále zvládá dokončovat všechny úkony pro naši společnost i pro Teplárnu Zlín“, uvedl ředitel Tepla Zlín, Pavel Mačák.

 

 
 
 

14.08.2023 - Teplo Zlín odkoupí výměníkové stanice v městských budovách

 

Na odkoupení většiny výměníkových stanic v budovách patřících městu se dohodla společnost Teplo Zlín se statutárním městem Zlín. Jsou mezi nimi například objekty radnice, Městského divadla nebo Zámku. Teplo Zlín tak převezme roli dodavatele tepla a v souvislosti s tím bude zajišťovat veškerý odborný servis i postupnou modernizaci těchto stanic.

 

 
 
 

08.06.2023 - Topná sezona byla teplotně nadprůměrná, lidé navíc šetřili

Vysoce nadprůměrné teploty v podzimním a zimním období, změna chování odběratelů směrem k šetření a tím rekordně nízké prodeje byly hlavními charakteristikami topné sezony Tepla Zlín, která skončila k poslednímu květnu.

 
 
 

01.03.2023 - Doúčtování cen Tepla Zlín pro zákazníky bude pouze 2 procenta

 

Výsledné ceny tepla pro zákazníky společnosti Teplo Zlín budou navýšeny pouze o 2 procenta. To odpovídá nárůstu ceny ze strany hlavního výrobce, kterým je Teplárna Zlín. Městská společnost Teplo Zlín udržela tuto nízkou míru navýšení, která v průměru činí zhruba 400 korun na domácnost a rok, i přes skutečnost, že dodávky tepla odběratelům se oproti předchozímu roku propadly o více než desetinu.

 

 
 
 

02.01.2023 - Unikátní projekt fotovoltaiky na zelené střeše se Teplu Zlín osvědčil

Zkušební provoz nové fotovoltaické elektrárny, která je umístěna na zelené střeše moderně zrekonstruované výměníkové stanice VS5 na Budovatelské ulici na sídlišti Jižní Svahy, byl úspěšně ukončen před koncem roku. 

 
 
 

15.12.2022 - Předběžné ceny tepla pro rok 2023

Vážení odběratelé,

jak jsme avizovali již dříve, zlínským domácnostem napojeným na centrální zásobování teplem, nehrozí v roce 2023 razantní zvyšování cen tepla a teplé vody, jakého jsme svědky u tepelných zdrojů, které využívají jako primární palivo např. zemní plyn. Ve Zlíně je tepelná energie, sloužící k vytápění i ohřevu teplé vody, vyráběna spalováním domácího uhlí z lomů ze severu Čech a biomasy, v účinných zařízeních kombinovaně vyrábějících i elektrickou energii.

 
 
 

02.12.2022 - Teplo Zlín radí: jak na úsporu tepla v domácnostech (část 4.)

Nadprůměrně teplé počasí bylo v uplynulých týdnech, po zahájení topné sezóny, k peněženkám domácností poměrně milosrdné. To se však s příchodem zimních měsíců a s očekávaným výrazným poklesem venkovních teplot změní, v poslední části naší minisérie článků tak přinášíme několik tipů a rad, jak při vytápění ušetřit.

 
 
 

29.11.2022 - Teplo Zlín radí: jak na úsporu tepla v domácnostech (část 3.)

Vzhledem k dynamickému vývoji legislativy, ovlivňující výši nákladů domácností za energie, Teplo Zlín využívá tohoto prostoru k informování o aktuální situaci.

 
 
 
Následující
 

O společnosti

Základní informace

Orgány společnosti

Ocenění, certifikáty

Tepelné hospodářství

Ceny tepelné energie

Výhody CZT

Důvody, proč chtít teplo od nás

Dokumenty ke stažení

Časté dotazy

Tipy pro úsporu energie

Legislativa

Slovníček pojmů

Mapa rozvodů tepla

Kontakty

Kontakty

Podatelna

Kde nás najdete

Napište nám

Nabídka volných pracovních míst

Ostatní služby

Pronájem nebytových prostor

Vodo-topo

Elektro

Měření a regulace tepla

Měření termokamerou

Ceny služeb

Tiskové centrum

Aktuality

Archiv aktualit

Dotační program OPPIK

Výroční zprávy

Užitečné odkazy

Sdílené dokumenty

Inzerce

Fotovoltaika a obnovitelné zdroje

Úvod

Užitečné odkazy

Řešení pro bytové domy

Články a komentáře

 

© 2016 Teplo Zlín, a.s.