Aktuality


Úvod » Tiskové centrum » Aktuality


Chcete přijímat aktuality z teplozlin.cz na Váš e-mail?

E-mail: 
 
Kontrolní kód:

code

 

 

 

 

25.04.2024 - Zima byla rekordně teplá, výkyvy počasí ale prověřily spolehlivost dodávek od Tepla Zlín

Nejspíše nejteplejší zimu za čtvrtstoletí své existence letos zaznamenala společnost Teplo Zlín. To však neznamenalo, že by počasí dostatečně neprověřilo spolehlivost jejích dodávek tepla a teplé vody pro obyvatele a firmy ve Zlíně. Zkouškou spolehlivosti systému bylo zejména střídání nízkých a vysokých teplot, jako tomu bylo třeba v lednu, kdy po velkých mrazech přišlo výrazné oteplení nebo právě v dubnu, kdy se letní dny začaly střídat s mrazivými.

 

 
 
 

14.03.2024 - Teplo Zlín spustilo sdílenou FVE na střeše školy, jde o pilotní instalaci v rámci velkého projektu

Novou fotovoltaickou elektrárnu o výkonu 27 kWp na střeše ZŠ Kvítková spustila v březnu do zkušebního provozu městská společnost Teplo Zlín. Tato pilotní instalace je součástí společného projektu Tepla Zlín a Města Zlína na výstavbu sdílených fotovoltaických elektráren (FVE) na městských budovách. Elektrárnu doplňuje také bateriový systém, který zvyšuje  efektivitu využití vyrobené elektrické energie spotřebou v místě istalace a bude mít také příznivý vliv na výši nákladů za elektrickou energii dokupovanou z distribuční sítě. A například ekologický efekt instalace znamená úsporu emisí přes 20 tun za rok, což odpovídá vysazení více než pěti stovek stromů.

 

 
 
 

19.12.2023 - V důsledku navýšení cen dodavatele musí i Teplo Zlín upravit ceny

 

Stejně jako ostatní uhelné teplárny v České republice se ani zlínští dodavatelé tepla nevyhnuli navýšení cen pro systém centrálního zásobování teplem pro rok 2024.  Ve Zlíně je tepelná energie, sloužící k vytápění i ohřevu teplé vody, vyráběna spalováním severočeského uhlí a biomasy v účinných zařízeních kombinovaně vyrábějících i elektrickou energii. A právě velké výkyvy v cenách elektrické energie spolu s rostoucími cenami emisních povolenek a dalších vstupů vedly monopolního výrobce ve Zlíně, společnost Teplárna Zlín s.r.o., která patří do skupiny Sev.en, k navýšení předběžných cen bez DPH v rozmezí od 22 do 29 % podle druhu teplonosné látky. Jedná se zároveň o dozvuk známých událostí z loňského roku, kdy došlo k až několikanásobnému skokovému zdražení všech energií, přičemž jedině uhelným teplárnám se podařilo tento cenový šok rozložit do dvou let.

 

 
 
 

17.10.2023 - Teplo Zlín zahájilo přerušované vytápění, řídí se teplotami

Později, než bylo v předchozích letech obvyklé, zahájila novou topnou sezonu společnost Teplo Zlín, stalo se tak v úterý 10. října. Pozdější zahájení dodávek tepla mělo důvod v nadprůměrně teplých dnech v září i na začátku října. Společnost má povinnost zahájit dodávky v okamžiku, kdy průměrná denní teplota klesne dva dny po sobě pod 13 °C a ani další den nelze očekávat její zvýšení. 
„Začátek topné sezony proběhl bez zásadních problémů, cely systém díky kvalitnímu servisu a přípravě ze strany našich pracovníků funguje spolehlivě. Teplo do domácností a firem nyní dodáváme v režimu přerušovaného vytápění. Řídíme se tak aktuálními klimatickými podmínkami, které určují potřebu vytápění. Jsme rádi, že jsme i letošní sezonu zahájili hladce, snažíme se o to, abychom byli i nadále spolehlivým, komfortním a cenově výhodným dodavatelem tepla,“ uvedl ředitel společnosti Pavel Mačák.

 
 
 

02.10.2023 - Teplo Zlín je aktivní v oblasti obnovitelných zdrojů energií

 

Teplo Zlín postupně rozšiřuje portfolio svých činností také v oblasti obnovitelných zdrojů energie, a to zejména v úzké součinnosti s městem Zlín. „Aktuálně projektově připravujeme instalace několika vlastních fotovoltaických elektráren o celkovém výkonu přes 300 kWp na střechách vybraných škol a dalších městských budov včetně městského divadla“, potvrdil ředitel Tepla Zlín Pavel Mačák.

 

 
 
 

04.09.2023 - Teplo Zlín se v létě intenzivně připravovalo na zimu, servisovalo a rekonstruovalo

 

Teplu Zlín se opět podařilo zajistit všechny servisní úkony naplánované na období letní odstávky systému centrálního zásobování teplem. Tyto úkony jsou jinak během běžného provozu neproveditelné.

„Provedení údržby a nezbytných oprav během letní odstávky je zcela zásadní pro zajištění spolehlivosti celého systému. Je potřeba ocenit mimořádné nasazení všech pracovníků, jak naší údržby tak i místních odborných firem, díky kterému se stále zvládá dokončovat všechny úkony pro naši společnost i pro Teplárnu Zlín“, uvedl ředitel Tepla Zlín, Pavel Mačák.

 

 
 
 

14.08.2023 - Teplo Zlín odkoupí výměníkové stanice v městských budovách

 

Na odkoupení většiny výměníkových stanic v budovách patřících městu se dohodla společnost Teplo Zlín se statutárním městem Zlín. Jsou mezi nimi například objekty radnice, Městského divadla nebo Zámku. Teplo Zlín tak převezme roli dodavatele tepla a v souvislosti s tím bude zajišťovat veškerý odborný servis i postupnou modernizaci těchto stanic.

 

 
 
 

08.06.2023 - Topná sezona byla teplotně nadprůměrná, lidé navíc šetřili

Vysoce nadprůměrné teploty v podzimním a zimním období, změna chování odběratelů směrem k šetření a tím rekordně nízké prodeje byly hlavními charakteristikami topné sezony Tepla Zlín, která skončila k poslednímu květnu.

 
 
 

01.03.2023 - Doúčtování cen Tepla Zlín pro zákazníky bude pouze 2 procenta

 

Výsledné ceny tepla pro zákazníky společnosti Teplo Zlín budou navýšeny pouze o 2 procenta. To odpovídá nárůstu ceny ze strany hlavního výrobce, kterým je Teplárna Zlín. Městská společnost Teplo Zlín udržela tuto nízkou míru navýšení, která v průměru činí zhruba 400 korun na domácnost a rok, i přes skutečnost, že dodávky tepla odběratelům se oproti předchozímu roku propadly o více než desetinu.

 

 
 
 
Následující
 

O společnosti

Základní informace

Orgány společnosti

Ocenění, certifikáty

Tepelné hospodářství

Ceny tepelné energie

Výhody CZT

Důvody, proč chtít teplo od nás

Dokumenty ke stažení

Časté dotazy

Tipy pro úsporu energie

Legislativa

Slovníček pojmů

Mapa rozvodů tepla

Kontakty

Kontakty

Podatelna

Kde nás najdete

Napište nám

Nabídka volných pracovních míst

Ostatní služby

Pronájem nebytových prostor

Vodo-topo

Elektro

Měření a regulace tepla

Měření termokamerou

Ceny služeb

Tiskové centrum

Aktuality

Archiv aktualit

Dotační program OPPIK

Výroční zprávy

Užitečné odkazy

Sdílené dokumenty

Inzerce

Fotovoltaika a obnovitelné zdroje

Úvod

Užitečné odkazy

Řešení pro bytové domy

Články a komentáře

 

© 2016 Teplo Zlín, a.s.