Aktuality


Úvod » Tiskové centrum » Aktuality » Developeři mají zájem o centrální zásobování teplem


Chcete přijímat aktuality z teplozlin.cz na Váš e-mail?

E-mail: 
 
Kontrolní kód:

code

 

 

 

 

21.06.2019 - Developeři mají zájem o centrální zásobování teplem

Bytový dům Zálešná, Villa Lešetín, Bytový dům Čepkovská, Riverfront Gardens. Tyto pro Zlín významné developerské projekty mají několik společných věcí. V první řadě jméno investora, následuje důraz na komfort a kvalitu a atraktivitu lokality. A pak ještě něco – všechny tyto domy budou napojeny na centrální zásobování teplem prostřednictvím společnosti Teplo Zlín, a.s. Důvody, proč padla volba na tento typ zásobování teplem a teplou vodou, jsou podle developera pohodlí a spolehlivost.

Společnost Downtown Invest vznikla v roce 2014, investuje do developerských projektů v České republice a na Slovensku. Nejvíce je ale vidět ve Zlíně, kde se zaměřuje na bytové domy v zajímavých lokalitách v dosahu centra města – například Zálešná, Lešetín či Tyršovo nábřeží. „Ve všech případech jde o byty s vysokým standardem vybavení, na komfort klademe velký důraz. To se odráží i ve volbě zdroje tepla. S ohledem na pohodlí a spolehlivost padla volba na centrální zásobování teplem,“ říká Michal Malaník z Downtown Invest.

K filozofii společnosti Downtown Invest patří i ohleduplnost k životnímu prostředí. Její projekty nerostou na „zelené louce“ a neubírají zeleň. Například na Zálešné vzniká projekt na místě starého a nefunkčního jednopodlažního objektu, na Lešetíně pak nová výstavba nahradí dva zchátralé a dlouhodobě neobývané domy. „Do našeho konceptu environmentální odpovědnosti nám centrální zásobování teplem jako velmi ekologický zdroj hodně zapadá,“ dodává Michal Malaník. Ve všech zmíněných projektech tak dojde k vybudování přípojky a instalaci výměníkové stanice.   

Provozovatelem centrálního zásobování teplem je městem vlastněná společnosti Teplo Zlín. Aktuálně se stará o tepelný komfort 16 000 zlínských domácností, na systém je napojena i řada veřejných budov, například školy. „Nové objekty připojujeme prakticky každý rok. Rozšiřování počtu zákazníků je pro nás velmi důležité s ohledem na stabilitu ceny, kterou za teplo účtujeme. Čím více máme odběratelů, tím efektivněji můžeme rozprostřít fixní náklady a zůstat po cenové stránce konkurenceschopní,“ vysvětluje obchodní náměstek společnosti Teplo Zlín Jaroslav Kovařík.

 

O společnosti

Základní informace

Orgány společnosti

Ocenění, certifikáty

Tepelné hospodářství

Ceny tepelné energie

Výhody CZT

Důvody, proč chtít teplo od nás

Dokumenty ke stažení

Časté dotazy

Tipy pro úsporu energie

Legislativa

Slovníček pojmů

Mapa rozvodů tepla

Kontakty

Kontakty

Podatelna

Kde nás najdete

Napište nám

Nabídka volných pracovních míst

Ostatní služby

Pronájem nebytových prostor

Vodo-topo

Elektro

Měření a regulace tepla

Měření termokamerou

Ceny služeb

Tiskové centrum

Aktuality

Archiv aktualit

Dotační program OPPIK

Výroční zprávy

Užitečné odkazy

Sdílené dokumenty

Inzerce

Fotovoltaika a obnovitelné zdroje

Úvod

Užitečné odkazy

Řešení pro bytové domy

Články a komentáře

 

© 2016 Teplo Zlín, a.s.