Aktuality


Úvod » Tiskové centrum » Aktuality » Havárie rozvodu teplé vody v tepelném kanále na Obecinách


Chcete přijímat aktuality z teplozlin.cz na Váš e-mail?

E-mail: 
 
Kontrolní kód:

code

 

 

 

 

14.06.2018 - Havárie rozvodu teplé vody v tepelném kanále na Obecinách

Vážení odběratelé,

dne 12.6.2018 kolem 16.00 hod. došlo k havárii původního rozvodu teplé vody v tepelném kanále na sídlišti Obeciny a s tím spojenému výraznějšímu úniku teplé vody do tepelného kanálu, přičemž v jednom případě pronikla voda i do sklepních prostor jednoho z bytových domů. Tato havárie byla včas identifikována, došlo k odstavení technologie a byly ihned zahájeny práce na jejím odstranění. Sluší se poděkovat i HZS ve Zlíně, který se podílel na odčerpání vody ze zatopených tepelných kanálů. K obnovení dodávek teplé vody z centrální stanice do jednotlivých domů došlo 13.6.2018 odpoledne, původní předpoklad odstávky (13.6.2018, 20.00 hod.) se tak podařilo výrazně zkrátit.

Velmi se omlouváme za způsobené problémy a jsme samozřejmě připraveni řešit i případnou majetkovou újmu, ke které mohlo dojít v souvislosti s výše zmíněným průnikem vody do sklepních prostor.

Na tomto místě je však nutné zdůraznit, že k havárii došlo na tepelných rozvodech, které jsou již za zenitem své životnosti a je nanejvýš potřebná jejich rekonstrukce. O tuto jsme se snažili již v roce 2010, společně se zásadní modernizací celého systému zásobování teplem na sídlišti Obeciny, tj. přechodem ze čtyřtrubního na dvoutrubní systém. Tento záměr se nám podařilo prosadit až v loňském roce a po nelehkých jednáních jsme získali souhlas všech SVJ k jeho realizaci. Ihned poté byly zahájeny přípravné práce a v současné době probíhá vlastní realizace investice v hodnotě několika desítek mil. Kč. S počátkem topné sezóny 2018/2019 tak bude spuštěn provoz moderního dvoutrubního systému, který přinese nejen výrazné zvýšení spolehlivosti, ale výhody z něj plynoucí pocítí odběratelé rovněž na svých peněženkách.

 

O společnosti

Základní informace

Orgány společnosti

Ocenění, certifikáty

Tepelné hospodářství

Ceny tepelné energie

Výhody CZT

Důvody, proč chtít teplo od nás

Dokumenty ke stažení

Časté dotazy

Tipy pro úsporu energie

Legislativa

Slovníček pojmů

Mapa rozvodů tepla

Kontakty

Kontakty

Podatelna

Kde nás najdete

Napište nám

Nabídka volných pracovních míst

Ostatní služby

Pronájem nebytových prostor

Vodo-topo

Elektro

Měření a regulace tepla

Měření termokamerou

Ceny služeb

Tiskové centrum

Aktuality

Archiv aktualit

Dotační program OPPIK

Výroční zprávy

Užitečné odkazy

Sdílené dokumenty

Inzerce

Fotovoltaika a obnovitelné zdroje

Úvod

Užitečné odkazy

Řešení pro bytové domy

Články a komentáře

 

© 2016 Teplo Zlín, a.s.