Aktuality


Úvod » Tiskové centrum » Aktuality » Klíčové investice ukončeny, provoz bude efektivnější


Chcete přijímat aktuality z teplozlin.cz na Váš e-mail?

E-mail: 
 
Kontrolní kód:

code

 

 

 

 

02.09.2019 - Klíčové investice ukončeny, provoz bude efektivnější

 

Společnost Teplo Zlín je tak připravena na topnou sezonu, která oficiálně začíná vždy 1. září. Realizované investice zvýší již beztak vysokou míru spolehlivosti dodávek a přinesou úsporu nákladů.

 „Ukončili jsme komplexní projekt zaměřený na realizaci úsporných opatření v distribuci tepelné energie. Jde o sofistikovanější systém měření a regulace dodávek a instalaci nových úsporných oběhových čerpadel pro letní období. Čísla ze zkušebního provozu ukazují, že předpoklad na roční úsporu 2 800 GJ tepla a 143 MWh elektřiny, je zcela reálný. Jde i o významný příspěvek ke zlepšení životnímu prostředí, neboť tato opatření představují snížení emisí CO2 o zhruba 400 tun ročně,“ popisuje projekt ředitel společnosti Teplo Zlín Pavel Mačák.

Celkové investiční náklady důležitého projektu činily zhruba 13 milionů korun, z toho asi třetinu pokryla udělená dotace z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. „Přestože co do tepelných ztrát a tedy energetické účinnosti patříme k nejlepším v zemi – průměrné roční ztráty tepla nepřekračují 6 % – stále hledáme možnost, jak efektivitu zvýšit,“ dodává ředitel společnosti Teplo Zlín.

Druhým velkým projektem byla modernizace sytému zásobování v lokalitě Obeciny. V minulém roce došlo k nahrazení starého čtyřtrubního systému efektivnějším dvoutrubním a v 63 bytových domech byly instalovány nové předávací stanice. Jejich obyvatelé tak mohou efektivněji hospodařit s dodávkami tepla. „Letos pokračovaly práce na páteřních rozvodech. Vše je připojeno a naši odběratelé v této čtvrti již od loňského vyúčtování mohou pozorovat snížení nákladů na teplo,“ vysvětluje Pavel Mačák.

Společnost Teplo Zlín je tak připravena na zahájení topné sezony. Ta legislativně začíná 1. září, faktické zahájení dodávek tepla ale vyhláška nařizuje až tehdy, pokud teplota ve dvou po sobě následujících dnech poklesne pod 13 °C a podle předpovědi nelze očekávat její zvýšení v dalším dnu. Směrodatná denní teplota se přitom získává průměrem z několika měření během dne. Topná sezona oficiálně končí 31. května.

 

 

O společnosti

Základní informace

Orgány společnosti

Ocenění, certifikáty

Tepelné hospodářství

Ceny tepelné energie

Výhody CZT

Důvody, proč chtít teplo od nás

Dokumenty ke stažení

Časté dotazy

Tipy pro úsporu energie

Legislativa

Slovníček pojmů

Mapa rozvodů tepla

Kontakty

Kontakty

Podatelna

Kde nás najdete

Napište nám

Nabídka volných pracovních míst

Ostatní služby

Pronájem nebytových prostor

Vodo-topo

Elektro

Měření a regulace tepla

Měření termokamerou

Ceny služeb

Tiskové centrum

Aktuality

Archiv aktualit

Dotační program OPPIK

Výroční zprávy

Užitečné odkazy

Sdílené dokumenty

Inzerce

Fotovoltaika a obnovitelné zdroje

Úvod

Užitečné odkazy

Řešení pro bytové domy

Články a komentáře

 

© 2016 Teplo Zlín, a.s.