Aktuality


Úvod » Tiskové centrum » Aktuality » Oznámení o výsledných cenách tepelné energie za rok 2018


Chcete přijímat aktuality z teplozlin.cz na Váš e-mail?

E-mail: 
 
Kontrolní kód:

code

 

 

 

 

06.02.2019 - Oznámení o výsledných cenách tepelné energie za rok 2018

Rok 2018 byl k odběratelům tepla z hlediska počasí velmi přívětivý. Vlivem nadprůměrných venkovních teplot v topném období ušetřily tisíce domácností, které jsou zákazníky společnosti Teplo Zlín, a.s., nezanedbatelné částky ze svých rodinných rozpočtů. Skutečnost v rámci množství dodaného tepla za celý rok 2018 byla o cca 6% nižší oproti původně plánovaným hodnotám, na kterých byla postavena předběžná cena tepla pro uvedený rok. Pro nás jakožto dodavatele tepla tedy tato situace zdaleka tak příznivá nebyla. Ceny tepla se řídí pravidly věcného usměrňování určenými Energetickým regulačním úřadem v podobě jím vydávaných Cenových rozhodnutí a uzavřenými Smlouvami o dodávce tepelné energie. Z hlediska kalkulace cen jsme navíc odkázáni na cenovou politiku našeho dominantního dodavatele tepla, kterým je společnost Alpiq Generation (CZ) s.r.o (Teplárna Zlín). Tato v posledních lednových dnech roku 2019 předložila výsledné ceny tepla za rok 2018, ze kterých je patrný nárůst o téměř 3,-Kč/GJ oproti cenám předběžným.

Vzhledem k nepříznivému vývoji souvisejícímu s negativním trendem dodávek tepla v průběhu roku 2018 však vedení naší společnosti přijalo řadu opatření vedoucích k nákladovým úsporám, aby bylo možno pokrýt propad v dodávkách tepla a doúčtování zvýšené ceny tepla ze strany našeho dodavatele. K tomu kroku však nepřistupujeme poprvé, i v loňském roce jsme eliminovali nárůst ceny dodavatele a cenu dokonce ještě o cca 2,-Kč/GJ snížili.

Na základě uvedených skutečností se představenstvo společnosti Teplo Zlín, a.s. rozhodlo ponechat veškeré úspory vyplývající ze snížených dodávek tepla odběratelům a schválilo výsledné ceny tepla za rok 2018 na úrovni cen předběžných. Plníme tedy svůj slib, který jsme našim odběratelům v předvánočním čase dali.

 

O společnosti

Základní informace

Orgány společnosti

Ocenění, certifikáty

Tepelné hospodářství

Ceny tepelné energie

Výhody CZT

Důvody, proč chtít teplo od nás

Dokumenty ke stažení

Časté dotazy

Tipy pro úsporu energie

Legislativa

Slovníček pojmů

Mapa rozvodů tepla

Kontakty

Kontakty

Podatelna

Kde nás najdete

Napište nám

Nabídka volných pracovních míst

Ostatní služby

Pronájem nebytových prostor

Vodo-topo

Elektro

Měření a regulace tepla

Měření termokamerou

Ceny služeb

Tiskové centrum

Aktuality

Archiv aktualit

Dotační program OPPIK

Výroční zprávy

Užitečné odkazy

Sdílené dokumenty

Inzerce

Fotovoltaika a obnovitelné zdroje

Úvod

Užitečné odkazy

Řešení pro bytové domy

Články a komentáře

 

© 2016 Teplo Zlín, a.s.