Aktuality


Úvod » Tiskové centrum » Aktuality » Předběžné ceny tepelné energie pro rok 2019


Chcete přijímat aktuality z teplozlin.cz na Váš e-mail?

E-mail: 
 
Kontrolní kód:

code

 

 

 

 

17.12.2018 - Předběžné ceny tepelné energie pro rok 2019

Od roku 2016 docházelo k pravidelnému snižování našich prodejních cen tepla, nákladové úspory vedly dokonce k eliminaci poměrně výrazného zvýšení cen tepla od našeho dominantního dodavatele v roce 2018 (o 2,5%) a předběžná cena tepla byla ve zmíněném roce z naší strany ještě o 2,- Kč/GJ snížena.

Současná situace na energetickém trhu ČR je však poměrně nepříznivá. Dochází k růstu cen elektrické energie, plynu a především povolenek na emise skleníkových plynů, které jsou hlavním faktorem avizovaného zvýšení cen tepla ze strany teplárenských společností. Zdražení se tak nevyhnul ani náš dodavatel tepla, tj. společnost Alpiq, která i přes snahu o zmírnění uvedených vlivů navýší předběžnou cenu tepla o 2,9 %, tj. o úroveň blízkou aktuální inflaci v ČR. Je třeba poznamenat, že k obdobnému zvýšení cen dochází i u většiny teplárenských společností v ČR.

Teplo Zlín, a.s. je z uvedených důvodů bohužel nuceno nárůst ceny dodavatele tepla promítnout do svých cen. Žádné jiné další náklady nebudou do navýšení cen zahrnuty, na druhé straně vzhledem k letošní topné sezóně, kdy lze zaznamenat výrazný propad dodávek tepla, není vytvořen prostor pro kompenzaci zvýšených nákladů spojených s jeho nákupem. Představenstvem společnosti byly schváleny předběžné ceny tepla pro rok 2019, které představují nárůst o 2,7 % (nižší cena, 607,98 Kč vč. DPH), resp. o 2,4 % (vyšší cena, 644,31 Kč vč. DPH) v 1. cenové lokalitě.

Ve věci vyúčtování ceny za rok 2018 budeme moci naše odběratele informovat v průběhu měsíce února 2019 v návaznosti na postup našeho dodavatele tepla. Děláme maximum pro to, abychom se v rámci stanovení výsledné ceny vyhnuli doúčtování, a to i přes zásadní propad dodávek tepla v roce 2018 zapříčiněném mimořádně nepříznivými klimatickými podmínkami.

 

Přejeme příjemné prožití Vánočních svátků a těšíme se na spolupráci s Vámi v novém roce.

 

O společnosti

Základní informace

Orgány společnosti

Ocenění, certifikáty

Tepelné hospodářství

Ceny tepelné energie

Výhody CZT

Důvody, proč chtít teplo od nás

Dokumenty ke stažení

Časté dotazy

Tipy pro úsporu energie

Legislativa

Slovníček pojmů

Mapa rozvodů tepla

Kontakty

Kontakty

Podatelna

Kde nás najdete

Napište nám

Nabídka volných pracovních míst

Ostatní služby

Pronájem nebytových prostor

Vodo-topo

Elektro

Měření a regulace tepla

Měření termokamerou

Ceny služeb

Tiskové centrum

Aktuality

Archiv aktualit

Dotační program OPPIK

Výroční zprávy

Užitečné odkazy

Sdílené dokumenty

Inzerce

Fotovoltaika a obnovitelné zdroje

Úvod

Užitečné odkazy

Řešení pro bytové domy

Články a komentáře

 

© 2016 Teplo Zlín, a.s.