Aktuality


Úvod » Tiskové centrum » Aktuality » Předběžné ceny tepla pro rok 2023


Chcete přijímat aktuality z teplozlin.cz na Váš e-mail?

E-mail: 
 
Kontrolní kód:

code

 

 

 

 

15.12.2022 - Předběžné ceny tepla pro rok 2023

Vážení odběratelé,

jak jsme avizovali již dříve, zlínským domácnostem napojeným na centrální zásobování teplem, nehrozí v roce 2023 razantní zvyšování cen tepla a teplé vody, jakého jsme svědky u tepelných zdrojů, které využívají jako primární palivo např. zemní plyn. Ve Zlíně je tepelná energie, sloužící k vytápění i ohřevu teplé vody, vyráběna spalováním domácího uhlí z lomů ze severu Čech a biomasy, v účinných zařízeních kombinovaně vyrábějících i elektrickou energii.

Přesto se, především s ohledem na růst prakticky všech výrobních nákladů a klesající trend dodávaného množství tepelné energie, nevyhneme zvýšení předběžných cen tepla na rok 2023, nikoli však o stovky procent, ale mírně nad očekávanou míru inflace za rok 2022.

Ze strany našeho dominantního dodavatele tepla, společnosti Teplárna Zlín s.r.o., došlo pro rok 2023 k navýšení předběžné ceny námi nakupovaného tepla o 24 %, po promítnutí těchto vstupních cen do našich kalkulací budou předběžné ceny tepla pro naše odběratele navýšeny o cca 22 %. Průměrná zlínská domácnost, která je naším odběratelem, tak v roce 2023 zaplatí za teplo o cca 350-400,-Kč/měs. více, než v roce předchozím.

Nižší předběžná cena tepla pro rok 2023 činí 827,15 Kč/GJ bez DPH (909,86 Kč/GJ včetně DPH), vyšší předběžná cena tepla 878,43 Kč/GJ bez DPH (966,28 Kč/GJ včetně DPH). Tyto ceny jsou kalkulovány v souladu s podmínkami věcného usměrňování cen tepelné energie, stanovenými Energetickým regulačním úřadem

Pro ilustraci, předběžná cena tepla pro rok 2023 kalkulovaná otrokovickým distributorem tepla, společnosti TEHOS, bude prakticky stejná jako ve Zlíně, na druhé straně ve městech, kde je teplo vyráběno primárně z plynu (Brno, Valašské Meziříčí, Vsetín, Prostějov…), se ceny pohybují na úrovni cca 1400-1700 Kč/GJ včetně DPH.

 

O společnosti

Základní informace

Orgány společnosti

Ocenění, certifikáty

Tepelné hospodářství

Ceny tepelné energie

Výhody CZT

Důvody, proč chtít teplo od nás

Dokumenty ke stažení

Časté dotazy

Tipy pro úsporu energie

Legislativa

Slovníček pojmů

Mapa rozvodů tepla

Kontakty

Kontakty

Podatelna

Kde nás najdete

Napište nám

Nabídka volných pracovních míst

Ostatní služby

Pronájem nebytových prostor

Vodo-topo

Elektro

Měření a regulace tepla

Měření termokamerou

Ceny služeb

Tiskové centrum

Aktuality

Archiv aktualit

Dotační program OPPIK

Výroční zprávy

Užitečné odkazy

Sdílené dokumenty

Inzerce

Fotovoltaika a obnovitelné zdroje

Úvod

Užitečné odkazy

Řešení pro bytové domy

Články a komentáře

 

© 2016 Teplo Zlín, a.s.