Aktuality


Úvod » Tiskové centrum » Aktuality » Teplo Zlín letos dokončí rekonstrukci teplovodu na Budovatelské a dál kultivuje prostor Jižních Svahů


Chcete přijímat aktuality z teplozlin.cz na Váš e-mail?

E-mail: 
 
Kontrolní kód:

code

 

 

 

 

02.07.2024 - Teplo Zlín letos dokončí rekonstrukci teplovodu na Budovatelské a dál kultivuje prostor Jižních Svahů

 

Druhou etapu rekonstrukce teplovodu ve veřejném prostoru mezi ulicemi Budovatelská a Nad Vývozem na sídlišti Jižní Svahy provádí od června společnost Teplo Zlín. V lokalitě již před třemi lety proběhla první etapa zahrnující část teplovodu západně od revitalizované budovy Energocentrum VS5.

„Práce na rekonstrukci teplovodu ukončíme v průběhu letošního října, snažili jsme se je maximálně zkrátit a zefektivnit. Jejich součástí jsou také odstávky tepla, jedna byla na počátku rekonstrukce, nyní nás čekají zbývající tři, každá z nich bude maximálně dvanáct hodin a naše služby tak omezí minimálně,“ vysvětlila technická náměstkyně Tepla Zlín Jana Uchytilová.

Společnost provede výměnu 1,1 kilometru potrubí a zrekonstruuje 18 technologických objektů – šachet. Položeny budou také kabelové trasy zajištěné chráničkami, které budou určeny pro budoucí využití, a tedy bez nutnosti opět provádět výkopové práce.

Protože se společnost Teplo Zlín snaží v návaznosti na rekonstrukce svých technologických objektů a tras přispět také ke kultivaci veřejného prostoru, bude provedena náhradní výsadba sedmi stromů a obnoven bude také téměř kilometr čtvereční veřejné zeleně. Nově budou upraveny chodníky zasažené stavebními pracemi v celkové ploše 313 metrů čtverečních.

„Vždy se snažíme dopady stavebních prací na obyvatele minimalizovat a je naší prioritou, aby po jejich ukončení vypadala lokalita lépe. Prostor ulice Budovatelské je toho důkazem již z minulosti, kdy jsme velmi moderně opravili budovu Energocentrum VS5,“ uvedl ředitel Mačák.

U tohoto objektu byla provedena oprava střechy, instalace plastových oken, revitalizace opláštění budovy a zvýraznění rysů tradiční baťovské architektury. Budova byla opatřena soustavou popínavých rostlin na vodičích a vznikla tak „zelená fasáda“, díky stálezelenému porostu v kačírkovém záhozu na střeše pak i „zelená střecha“. Nad ni byly instalovány fotovoltanické panely a jimi vyrobená elektrická energie je primárně využívána pro spotřebu technologie výměníkové stanice.

 

 

O společnosti

Základní informace

Orgány společnosti

Ocenění, certifikáty

Tepelné hospodářství

Ceny tepelné energie

Výhody CZT

Důvody, proč chtít teplo od nás

Dokumenty ke stažení

Časté dotazy

Tipy pro úsporu energie

Legislativa

Slovníček pojmů

Mapa rozvodů tepla

Kontakty

Kontakty

Podatelna

Kde nás najdete

Napište nám

Nabídka volných pracovních míst

Ostatní služby

Pronájem nebytových prostor

Vodo-topo

Elektro

Měření a regulace tepla

Měření termokamerou

Ceny služeb

Tiskové centrum

Aktuality

Archiv aktualit

Dotační program OPPIK

Výroční zprávy

Užitečné odkazy

Sdílené dokumenty

Inzerce

Fotovoltaika a obnovitelné zdroje

Úvod

Užitečné odkazy

Řešení pro bytové domy

Články a komentáře

 

© 2016 Teplo Zlín, a.s.