Aktuality


Úvod » Tiskové centrum » Aktuality » Teplo Zlín opět snižuje ceny tepla


Chcete přijímat aktuality z teplozlin.cz na Váš e-mail?

E-mail: 
 
Kontrolní kód:

code

 

 

 

 

13.03.2017 - Teplo Zlín opět snižuje ceny tepla

Teplo Zlín, a.s. zajišťuje dodávky tepla obyvatelům města Zlína v rámci systému centrálního zásobování. Obsluhujeme téměř 16 000 domácností, což představuje cca 50% všech obyvatel města. Jsme stoprocentně vlastněni Statutárním městem Zlín - dodávky tepla tedy považujeme především za veřejnou službu. Plně si uvědomujeme důležitost této oblasti, tj. zabezpečení tepelné pohody našich odběratelů za přiměřených a přijatelných cenových podmínek, maximálně spolehlivě a s komfortem doprovodných poskytovaných služeb.

Jsme moderním distributorem tepla pro vytápění a ohřev teplé vody, drtivá většina uvedeného počtu domácností je zásobována dvoutrubním systémem s využitím objektových předávacích stanic, prostřednictvím kterých je možno optimalizovat dodávky přímo v jednotlivých domech - to vše s podporou řídícího systému na základě dat získávaných v reálném čase a vyhodnocovaných dispečinkem.

Již na počátku prosince roku 2016 jsme prostřednictvím našich nových webových stránek informovali naše odběratele a obyvatele města Zlína o snížení předběžných cen tepelné energie na rok 2017 oproti roku 2016 o cca 3,-Kč/GJ. Představenstvem společnosti byla tato cenová úprava schválena a již před koncem roku 2016 jsme tuto záležitost sdělili všem odběratelům v podobě zaslaných cenových oznámení.

Zároveň se nám podařilo snížit náklady na teplo pro naše odběratele stanovením výsledné ceny tepla za rok 2016 - v rámci vyúčtování, které je provedeno v souladu s energetickou legislativou a uzavřenými smlouvami, vrátíme více než 6,-Kč/GJ.

Těchto cenových bonusů jsme mohli dosáhnout s přispěním několika důležitých vstupních předpokladů - těmi jsou především výborná technická kondice společnosti, na které může nové vedení stavět, doprovázená kvalitním hospodařením s aktivy, nákladová optimalizace provozních činností včetně neustálé snahy o tepelné úspory a snižování tepelných ztrát, včetně reorganizace vedoucí ke snížení počtu zaměstnanců. Za důležité považujeme rovněž posilování obchodních aktivit a komunikaci s našimi odběrateli a veřejností vedoucí k neustálému zlepšování kvality poskytovaných služeb.

V započatém díle chceme intenzivně pokračovat. Přestože je naše hospodaření do značné míry ovlivňováno cenou nakupované tepelné energie, klimatickými vlivy, zateplováním vytápěných objektů a v neposlední řadě konkurencí v podobě alternativních zdrojů vytápění, trvale pracujeme na opatřeních, vedoucích k dalšímu snižování nákladů. Jak bylo uvedeno na začátku - nadále chceme být spolehlivým dodavatelem tepla, poskytujícím svým odběratelům vysokou přidanou hodnotu za přiměřenou cenu.

O VAŠE TEPLO SE STARÁME MY.

 

 

O společnosti

Základní informace

Orgány společnosti

Ocenění, certifikáty

Tepelné hospodářství

Ceny tepelné energie

Výhody CZT

Důvody, proč chtít teplo od nás

Dokumenty ke stažení

Časté dotazy

Tipy pro úsporu energie

Legislativa

Slovníček pojmů

Mapa rozvodů tepla

Kontakty

Kontakty

Podatelna

Kde nás najdete

Napište nám

Nabídka volných pracovních míst

Ostatní služby

Pronájem nebytových prostor

Vodo-topo

Elektro

Měření a regulace tepla

Měření termokamerou

Ceny služeb

Tiskové centrum

Aktuality

Archiv aktualit

Dotační program OPPIK

Výroční zprávy

Užitečné odkazy

Sdílené dokumenty

Inzerce

Fotovoltaika a obnovitelné zdroje

Úvod

Užitečné odkazy

Řešení pro bytové domy

Články a komentáře

 

© 2016 Teplo Zlín, a.s.