Aktuality


Úvod » Tiskové centrum » Aktuality » Teplo Zlín snižuje svým zákazníkům cenu za rok 2021


Chcete přijímat aktuality z teplozlin.cz na Váš e-mail?

E-mail: 
 
Kontrolní kód:

code

 

 

 

 

24.02.2022 - Teplo Zlín snižuje svým zákazníkům cenu za rok 2021

Společnost Teplo Zlín sníží výslednou cenu tepla za rok 2021 oproti předběžným cenám o více než čtyři koruny za GJ. To znamená, že svým zákazníkům celkově vrátí zhruba 2 miliony korun, pro průměrnou domácnost to bude představovat cca 150 korun. Teplo Zlín k tomuto kroku přistoupilo i přes doúčtování ze strany hlavního dodavatele tepla, který byl nucen zohlednit vývoj cen paliv a emisních povolenek a svou výslednou cenu za rok 2021 naopak navyšoval.

Snažíme se tímto způsobem naším zákazníkům v rámci naších možností alespoň částečně ulehčit situaci v době všeobecného zdražování energií. Snížení výsledných cen tepla oproti cenám předběžným je možné díky několika skutečnostem. Množství dodaného tepla za celý rok 2021 z důvodu chladného počasí i připojení nových odběratelů překročilo původně plánované hodnoty. Naše společnost měla v roce 2021 zafixované ceny elektrické energie a plynu, takže zdražování těchto komodit v tomto roce ještě hospodaření společnosti neovlivnilo. Zároveň se začíná projevovat dlouhodobá investiční politika zaměřená na průběžnou modernizaci provozovaných technologií, vedoucí k trvalému snižování distribučních nákladů. To vše nám, spolu s provedenými organizačními opatřeními, dovoluje udržovat příznivou cenovou politiku směrem k našim zákazníkům.

Teplo Zlín je z hlediska kalkulace cen odkázáno především na cenovou politiku svého dominantního dodavatele tepla, kterým je společnost Teplárna Zlín s.r.o. Ceny tepla se řídí pravidly věcného usměrňování určenými Energetickým regulačním úřadem v podobě jím vydávaných Cenových rozhodnutí a uzavřenými smlouvami o dodávce tepelné energie.

 

 

O společnosti

Základní informace

Orgány společnosti

Ocenění, certifikáty

Tepelné hospodářství

Ceny tepelné energie

Výhody CZT

Důvody, proč chtít teplo od nás

Dokumenty ke stažení

Časté dotazy

Tipy pro úsporu energie

Legislativa

Slovníček pojmů

Mapa rozvodů tepla

Kontakty

Kontakty

Podatelna

Kde nás najdete

Napište nám

Nabídka volných pracovních míst

Ostatní služby

Pronájem nebytových prostor

Vodo-topo

Elektro

Měření a regulace tepla

Měření termokamerou

Ceny služeb

Tiskové centrum

Aktuality

Archiv aktualit

Dotační program OPPIK

Výroční zprávy

Užitečné odkazy

Sdílené dokumenty

Inzerce

Fotovoltaika a obnovitelné zdroje

Úvod

Užitečné odkazy

Řešení pro bytové domy

Články a komentáře

 

© 2016 Teplo Zlín, a.s.