Aktuality


Úvod » Tiskové centrum » Aktuality » Zima? Bez velkých mrazů a poruch


Chcete přijímat aktuality z teplozlin.cz na Váš e-mail?

E-mail: 
 
Kontrolní kód:

code

 

 

 

 

13.05.2020 - Zima? Bez velkých mrazů a poruch

Ve srovnání s dlouhodobým průměrem o 3,3 stupně teplejší. Tak meteorologové hovoří o předchozích zimních měsících. To samozřejmě mělo vliv i na topnou sezonu. Například zákazníci společnosti Teplo Zlín odebrali o zhruba 9 procent méně energie než v sezoně 2018/2019. Co se ale meziročně nezměnilo, je vysoká spolehlivost. Ani tentokrát nedošlo na straně Tepla Zlín k žádné významnější poruše.

Topná sezona končí tehdy, pokud průměrná denní teplota nesestoupí dva dny po sobě pod 13 stupňů a v následujícím období se nečeká ochlazení. Tak hovoří legislativa. Bez ohledu na to, jak krutá nebo mírná zima je, tak topná sezona končí obvykle v druhé polovině května. „Pro nás je zásadní fakt, že ani tentokrát jsme nezaznamenali od září až doteď na naší straně poruchu, která by zapříčinila vážnější výpadek dodávek tepla. Na spolehlivost má mimo jiné vliv i trvale vysoká míra investic do rekonstrukcí a modernizací,“ vysvětluje ředitel městské společnosti Teplo Zlín Pavel Mačák.

Za úsporami pro zákazníky společnosti – tedy firmy a 16 000 domácností, ale nestojí jen abnormálně mírný průběh zimy s rekordně teplým únorem. „Průběžně pořizujeme a instalujeme modernější technologie, což zvyšuje efektivitu a možnosti individuální regulace. Důležitá je i skutečnost, že u centrálního zásobování teplem nejsou na straně zákazníka potřeba žádné opravy, revize, kontroly, čištění a podobně. Právě tyto nepřímé položky mohou u jiných zdrojů tepla představovat významnou část celkových nákladů,“ říká obchodní náměstek společnosti Jaroslav Kovařík.

 

O společnosti

Základní informace

Orgány společnosti

Ocenění, certifikáty

Tepelné hospodářství

Ceny tepelné energie

Výhody CZT

Důvody, proč chtít teplo od nás

Dokumenty ke stažení

Časté dotazy

Tipy pro úsporu energie

Legislativa

Slovníček pojmů

Mapa rozvodů tepla

Kontakty

Kontakty

Podatelna

Kde nás najdete

Napište nám

Nabídka volných pracovních míst

Ostatní služby

Pronájem nebytových prostor

Vodo-topo

Elektro

Měření a regulace tepla

Měření termokamerou

Ceny služeb

Tiskové centrum

Aktuality

Archiv aktualit

Dotační program OPPIK

Výroční zprávy

Užitečné odkazy

Sdílené dokumenty

Inzerce

Fotovoltaika a obnovitelné zdroje

Úvod

Užitečné odkazy

Řešení pro bytové domy

Články a komentáře

 

© 2016 Teplo Zlín, a.s.