Aktuality


Úvod » Tiskové centrum » Aktuality » Zima byla rekordně teplá, výkyvy počasí ale prověřily spolehlivost dodávek od Tepla Zlín


Chcete přijímat aktuality z teplozlin.cz na Váš e-mail?

E-mail: 
 
Kontrolní kód:

code

 

 

 

 

25.04.2024 - Zima byla rekordně teplá, výkyvy počasí ale prověřily spolehlivost dodávek od Tepla Zlín

Nejspíše nejteplejší zimu za čtvrtstoletí své existence letos zaznamenala společnost Teplo Zlín. To však neznamenalo, že by počasí dostatečně neprověřilo spolehlivost jejích dodávek tepla a teplé vody pro obyvatele a firmy ve Zlíně. Zkouškou spolehlivosti systému bylo zejména střídání nízkých a vysokých teplot, jako tomu bylo třeba v lednu, kdy po velkých mrazech přišlo výrazné oteplení nebo právě v dubnu, kdy se letní dny začaly střídat s mrazivými.

„Při zvýšení venkovní teploty systém vytápění automaticky přerušuje a po poklesu teplot opět spustí dodávky. Opakované přerušování a znovu spouštění v krátkých časech je pro technologie náročné a také nároky na údržbu jsou vysoké. Letos to bylo a je skoro extrémní, ale soustava i systém vše vydržely,“ popsal předseda představenstva Tepla Zlín Milan Foukal.

Určující pro vytápění je aktuální venkovní teplota, společnost si ale pomáhá také historickými záznamy. „Určující venkovní teplotu, která je pro vytápění zásadní, měříme ve standardizované meteorologické stanici a disponujeme také archivem, kde máme 25 let historie průměrných denních teplot, to vše pomáhá,“ sdělil Petr Kolářík, vedoucí provozu a dispečinku Teplo Zlín.

Systém vytápění je nastaven tak, že se teplota vody do ústředního topení řídí aktuální venkovní teplotou a odběratelé si také mohou prostřednictvím oprávněných osob kdykoli o úpravu teplot zažádat na dispečinku společnosti. Je také možno zajistit mimořádné spuštění nebo vypnutí dle individuálního požadavku. „Všude, kde to podmínky dovolí, je možné požadavku našich klientů obratem vyhovět. Pokyny pro zažádání o úpravu podmínek vytápění jsou všem dostupné na našich webových stránkách,“ doplnil Kolářík.

Teplo Zlín je prostřednictvím dispečinku a pohotovostní služby stále k dispozici a přijímá požadavky zákazníků, a to i v tobě kdy se zrovna netopí. Dispečeři vidí stav a parametry každé stanice v reálném čase, mohou reagovat a údaje se také archivují. Když neprobíhají dodávky tepla, pracovníci provádí preventivní údržbu a postupnou obnovu více než 500 výměníkových stanic a 25 kilometrů potrubí.

 Náhled na dispečerské rozhraní "zde

 

 

O společnosti

Základní informace

Orgány společnosti

Ocenění, certifikáty

Tepelné hospodářství

Ceny tepelné energie

Výhody CZT

Důvody, proč chtít teplo od nás

Dokumenty ke stažení

Časté dotazy

Tipy pro úsporu energie

Legislativa

Slovníček pojmů

Mapa rozvodů tepla

Kontakty

Kontakty

Podatelna

Kde nás najdete

Napište nám

Nabídka volných pracovních míst

Ostatní služby

Pronájem nebytových prostor

Vodo-topo

Elektro

Měření a regulace tepla

Měření termokamerou

Ceny služeb

Tiskové centrum

Aktuality

Archiv aktualit

Dotační program OPPIK

Výroční zprávy

Užitečné odkazy

Sdílené dokumenty

Inzerce

Fotovoltaika a obnovitelné zdroje

Úvod

Užitečné odkazy

Řešení pro bytové domy

Články a komentáře

 

© 2016 Teplo Zlín, a.s.